Lingwistyka w biznesie zaprasza na Tydzień Otwartych Drzwi

Cykl wykładów i spotkania w internetowej kawiarence czekają na zainteresowanych studiowaniem lingwistyki w biznesie. Od 12 do 16 kwietnia trwa Tydzień Otwartych Drzwi LwB.

Tydzień Otwartych Drzwi LwB to inicjatywa pracowników Katedry Lingwistyki Stosowanej na Wydziale Humanistycznym. Od 12 do 16 kwietnia potencjalni studenci lingwistyki w biznesie mogą wysłuchać prelekcji i spotkać się ze swoimi przyszłymi wykładowcami w internetowej kawiarence.

- Ponieważ chcemy dotrzeć do osób zainteresowanych podjęciem studiów u nas, zdecydowaliśmy się pójść tam, gdzie młodzi ludzie są, czyli do Internetu - do mediów społecznościowych. Oprócz krótkich wykładów proponujemy m.in. spotkania informacyjne w Kawiarence LwB. To będzie doskonała okazja, aby porozmawiać, zapytać nas o szczegóły, o ofertę, o to, jak się dostać na studia. Ważnym punktem w programie Tygodnia Otwartch Drzwi będzie też II spotkanie z cyklu LwB nadaje TON, w trakcie którego przedstawimy naszego najnowszego interesariusza - wyjaśnia dr Barbara Kozak z Katedry Lingwistyki Stosowanej, współorganizatorka wydarzenia.

Tydzień Otwartych Drzwi zainauguruje wykład dr hab. Marioli Jaworskiej – kierownika Katedry. Wszystkie wykłady oraz spotkania w kawiarence odbywają się na platformie ZOOM.

- Chcemy dać wszystkim zainteresowanym możliwość jak najszerszego dostępu do przygotowanych przez nas wydarzeń, stąd odbywają się i rano, i po południu przez cały tydzień. Publikujemy też na profilu Fb wypowiedzi naszych studentów o tym, dlaczego wybrali nasz kierunek i to chyba jest najlepsza reklama - podkreśla dr Kozak.

Kierunek lingwistyka w biznesie wszedł do oferty dydaktycznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zaledwie 4 lata temu. W tym roku akademickim uruchomiono studia II st. Kierunek realizowany jest we współpracy 2 wydziałów: Humanistycznego i Nauk Ekonomicznych. Na I roku I st. studiuje ponad 70 osób.

- Warto wybrać ten kierunek, bo naszym zdaniem odpowiada on na potrzeby rynku, a szerzej na potrzeby współczesnego świata. Staramy się wyposażyć naszych studentów w wiedzę ekonomiczną i znajomość języków obcych. Każdy z naszych studentów studiuje 2 języki obce - angielski oraz do wyboru niemiecki lub rosyjski. Angielski realizujemy na poziomie zaawansowanym, natomiast drugiego języka można się uczyć zarówno od podstaw, jak i kontynuować naukę. Ponadto poszerzamy też wiedzę o kulturze, polityce i gospodarce w tych obszarach językowych. Staramy się też pomóc w wypracowaniu tzw. kompetencji miękkich. Kierunek cieszy się dużym zainteresowaniem - mówi dr Barbara Kozak.

mah

Program Tygodnia Otwartych Drzwi LwB

12 kwietnia, poniedziałek
16.00 – 16.30 dr hab. Mariola Jaworska: Czy jestem dobrym strategiem? O sposobach uczenia się języków obcych (mariola.jaworska@uwm.edu.pl)
17.00 – 17.30 dr Barbara Kozak: (nie)porozumienia bez granic. O barierach w komunikacji międzykulturowej (barbara.kozak@uwm.edu.pl)

13 kwietnia, wtorek
9.45 – 11.15 Kawiarenka LwB (dr Beata Jeglińska, beata.jeglinska@uwm.edu.pl)
13.30 – 13.50 dr Katarzyna Kozińska: Tłumacz i jego kompetencje w XXI wieku (katarzyna.kozinska@uwm.edu.pl)
15.00 – 15.30 dr Katarzyna Góra: Wielobarwny angielski, czyli o kolorach ukrytych w wyrażeniach i idiomach w języku angielskim (katarzyna.kokot-gora@uwm.edu.pl)
17.00 – 18.00 Kawiarenka LwB (dr Magdalena Makowska, magdalena.makowska@uwm.edu.pl)

14 kwietnia, środa
13.30 – 14.30 Kawiarenka LwB (dr Joanna Nawacka, joanna.nawacka@uwm.edu.pl)
15.00 – 15.30 dr Joanna Nawacka: Stereotyp płci w języku rosyjskim (joanna.nawacka@uwm.edu.pl)
17.00 – 17.30 dr Magdalena Makowska: W świecie komunikacji wizualnej, czyli kilka słów o metaforach na okładkach polskich tygodników (magdalena.makowska@uwm.edu.pl)

15 kwietnia, czwartek
18.00 – 19.00 LwB nadaje TON. Spotkanie II
Gość: Karolina Kazuła (Wordsmith PR Sp. z o.o.)

16 kwietnia, piątek
10.30 – 11.00 mgr Dominika Malinowska: Metafory, których używamy na co dzień (dominika.malinowska@uwm.edu.pl)
14.00 – 14.30 dr Beata Jeglińska: Rosyjski – na start! (beata.jeglinska@uwm.edu.pl)
17.00 – 18.00 Kawiarenka LwB (dr Barbara Kozak, barbara.kozak@uwm.edu.pl)